Bardzo wielu zastanawia się, jak urządzić poszczególne pomieszczenia w swoim domu. Jak dobrać poszczególne elementy, by pasowały one do całości i do siebie wzajemnie. Hitem ostatnich lat jest niewątpliwie styl nowoczesny, trochę nieco industrialny, trochę klasyczny. Nadal króluje oczywiście typowy styl skandynawski, jednak obecnie coraz chętnie wiele osób wybiera klasyczne dodatki. Jak zatem urządzić sypialnie w stylu nowoczesnym? Co warto mieć?

Kolory sypialni

Przede wszystkim nowoczesna sypialnia powinna być pomalowana na jasne kolory, które kojarzyć będą się pozytywnie. Wielu przyznaje, że ciemne kolory w sypialnie nie nastrajają pozytywnie na cały dzień, wręcz przeciwnie, bywają nieco depresyjne. Jeśli pomalujemy zatem sypialnie na biało lub kremowo, ewentualnie zielono, możemy mieć naprawdę pozytywny poranek. Do tego warto wybrać odpowiednie meble. Tutaj mamy większą dowolność. Same w sobie meble nie stanowią elementu przytłaczającego, jednak źle dobrane mogą stać się niesprzyjające dla otoczenia.

Meble w sypialni

Meble bardzo często powinny być w barwach jasnych, bardzo popularne są białe, np. białe łóżko do sypialni, komoda, szafa przesuwna, białe stoliki nocne. Niekiedy spora część ludzi decyduje się na nieco ciemniejsze odcienie, np. czarne meble, które stanowią kontrast. Warto jednak wtedy mieć białe ściany, gdyż o wiele lepiej komponuje się to z otoczeniem. Białe stoliki nocne to jednak hit! Niezwykle elegancko prezentują się także przy ciemniejszej szafie lub komodzie na ubrania.

Pozostała kwestia dodatków. Do wnętrz jasnych z czarnymi meblami pasują dodatki złote. Złote obramowania obrazów, czy fantazyjne doniczki na kwiaty ze złotymi wykończeniami lub też złote uchwyty na biżuterię. Do białych mebli również pasują złote dodatki, ale także srebrne, wszystko zależy zatem od naszych preferencji. Pamiętajmy jednak, by postawić na porządne i wysokojakościowe meble i białe stoliki nocne, takie znajdziemy: https://meblezet.com/.