Nie sposób uniknąć gromadzenia się kurzu na meblach, to wiadome. Często jednak dochodzi do większych zabrudzeń, wszystko przez użytkowanie. Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że meble zwyczajnie po czasie trzeba porządnie wyczyścić, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdują. Wykonane z drewna, drewnopodobne, sklejek, a nawet materiałów. Jak czyścić meble?

Wycieranie kurzu

Czyszczenie mebli jest konieczne, przede wszystkim dlatego, że gromadzi się na nich naprawdę pokaźna ilość kurzu, który jest niesprzyjający zwłaszcza alergikom. Taka sytuacja sprawia, że dużo gorzej się oddycha, a samo wietrzenie nic nie daje. Dlatego warto czyścić regularnie, choćby raz na tydzień nie tylko meble dla dzieci, jak wiadomo, najmłodsze pociechy są najbardziej narażone, ale wszystkie. Zwykle meble z drewna, warto czyścić delikatną szmatką z mikrofibry w połączeniu z wodą lub delikatnym detergentem. Pamiętajmy, żeby nie naciskać na siłę, gdyż mogą powstać zarysowania. Jeśli pojawiła się trudno zmywalna plama, warto polać ją detergentem i poczekać na wchłonięcie. Wtedy wystarczy przetrzeć.

Meble tapicerowanie – czyszczenie

Meble dla dzieci, meble młodzieżowe, czy zestawy wypoczynkowe wykonane z obiciem o wiele rozsądniej jest wyczyścić natomiast aktywną pianą. Można tego dokonać, używając płynów do tapicerek. Nanosimy na plamę i czekamy do wchłonięcia się brudu. Warto to miejsce później wytrzeć wilgotną szmatką jednak z ciepłą wodą, dzięki temu doczyści się reszta brudu. Meble tapicerowane można także odkurzać.

Natomiast meble lakierowane warto czyścić na sucho. Niestety szkodzi im wilgoć, jeśli jednak chcemy postawić na zmywanie na mokro, weźmy ściereczkę i delikatnie przetrzyjmy meble. Jeśli powstało jakie zabrudzenie, możemy na chwilę pozostawić szmatkę wilgotną na plamie lub przyrządzić domowy roztwór z oleju lnianego i terpentyny. Świetny zamiennik detergentów. Warto pamiętać jednak, że kupując meble dla dzieci oraz inne zestawy wypoczynkowe, szafy, łóżka, kanapy, warto postawić na sprawdzone produkty od renomowanych sklepów, np.: https://meblezet.com/.